Informační centrum
Články & Aktuality

Vloženo:
16.12.2014
Autor:
Administrator
Zpět

Přes Javorník chodník

Milí spoluobčané a návštěvníci těchto stránek, rok 2014 se nesl ve znamení výročí 300 let od založení Velkých Karlovic, které si obec připomněla hned několika událostmi. V srpnu při Karlovské pouti proběhlo 20. setkání řezbářů u Karlovského muzea.

Obec Velké Karlovice - Články
Při příležitosti výročí 20 let od zahájení Řezbářských dnů ve Velkých Karlovicích byl vydán katalog řezbářů. Nejvýznamnější událostí však bezesporu byl zářijový Mezinárodní folklorní festival Přes Javorník chodník, který byl zahájen v pátek 5.9.2014 vernisáží výstav a křtem knihy o Velkých Karlovicích. V sobotu 6.9.2014 a v neděli 7.9.2014 program pokračoval vystoupeními pozvaných folklorních souborů z Moravy a Slovenska. Festival se těšil návštěvnosti nejen místních, ale také návštěvníků obce a sklidil obrovský úspěch. Díky finančnímu příspěvku z Evropského fondu regionálního rozvoje ve výši 32 783,65 EUR se podařilo organizačně i technicky tyto akce velmi dobře zajistit a především přispět k prohloubení spolupráce s partnerskou obcí Hvozdnica na slovenské straně. Díky tomuto příspěvku byla pořízena také ozvučovací aparatura, která značně zkvalitnila technické zázemí pro pořádání různých akcí u Karlovského muzea. Ve fotogalerii můžete shlédnout fotodokumentaci z těchto událostí.

Nyní, po realizaci projektu Přes Javorník chodník, bych chtěla i touto cestou s pokorou a velkou úctou poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na implementaci projektu a na organizačním a technickém zajištění všech společenských událostí, které v roce 2014 proběhly a zástupcům partnerské obce Hvozdnica děkujeme za jejich srdce, které nám i tady v Karlovicích nechali.

Kristýna Jakešová, koordinátor projektu

KALENDÁŘ PLÁNOVANÝCH AKCÍ

Zobrazit kalendář

300 LET VELKÝCH KARLOVIC

Velké Karlovice 300 let

Kniha vydaná ku příležitosti 300. výročí založení obce je v prodeji na Obecním úřadě nebo v Informačním Centru

AKTUÁLNĚ

Velké Karlovice - Mobilní aktuality

UZAVŘENÍ MUZEA

Od 23.4.2019 do odvolání bude objekt Karlovského muzea uzavřen z důvodu opravy elekroinstalace.

Datum: 12.04.2019 14:15 

NABÍDKA PRÁCE VSETÍN A OKOLÍ

Volná místa Vsetín
Projekty EU
Projekty EU
Projekty EU
Otevřené brányCzechpointCzechpoint

Doporučené webové prohlížeče:


Chrome

Firefox

Opera