Informační centrum
Články & Aktuality

Vloženo:
28.04.2015
Autor:
Administrator
Zpět

Milí návštěvníci,

v roce 2015 byl ve spolupráci s partnerskou obcí Makov realizován mikroprojekt Javornický hřebeň spolufinancovaný z prostředků Fondu mikroprojektů OP Přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 – 2013 částkou 17 868,87 EUR.

V dolní části obce v blízkosti kruhového objezdu byl instalován panoramatický informační systém s letní a zimní panoramatickou mapou, na nichž jsou kromě turistických, cykloturistických a běžeckých tras formou piktogramů vyznačeny také lyžařské areály, ubytovací a hostinská zařízení a ostatní zařízení doplňkových služeb cestovního ruchu, s textovým displejem s aktuálními informacemi, důležitými telefonními kontakty a základními informacemi o partnerských obcích. V nákladu 2 000 ks byly rovněž zhotoveny informační letáky, které jsou distribuovány prostřednictvím Informačního centra ve Velkých Karlovicích a OÚ Velké Karlovice a Makov.

Realizace tohoto systému je oceňována návštěvníky i obyvateli společné příhraniční oblasti a znamená další krok k vyváženému rozvoji cestovního ruchu v naší atraktivní oblasti.

Také realizace tohoto projektu jednoznačně přispěla k vytvoření a upevnění přeshraničních vztahů, k odstraňování bariér v rozvoji přeshraničních kontaktů, ke zlepšení životních podmínek a posílení společného hospodářského území. Proto bude také ve stávajícím programovém období ve spolupráci se slovenskými partnery snaha o realizaci dalších záměrů, jejichž příprava již v současné době probíhá.

Za úspěšnou realizaci patří velké díky všem, kteří se jakkoliv na implementaci projektu podíleli.
Kristýna Jakešová
koordinátor projektu
FOND MIKROPROJEKTŮ


KALENDÁŘ PLÁNOVANÝCH AKCÍ

Zobrazit kalendář

300 LET VELKÝCH KARLOVIC

Velké Karlovice 300 let

Kniha vydaná ku příležitosti 300. výročí založení obce je v prodeji na Obecním úřadě nebo v Informačním Centru

AKTUÁLNĚ

Velké Karlovice - Mobilní aktuality

UZAVŘENÍ MUZEA

Od 23.4.2019 do odvolání bude objekt Karlovského muzea uzavřen z důvodu opravy elekroinstalace.

Datum: 12.04.2019 14:15 

NABÍDKA PRÁCE VSETÍN A OKOLÍ

Volná místa Vsetín
Projekty EU
Projekty EU
Projekty EU
Otevřené brányCzechpointCzechpoint

Doporučené webové prohlížeče:


Chrome

Firefox

Opera